Hakkımızda

Arfa Mimarlık 2012 yılında Mimar Faruk Özaraz tarafından Bodrum’da kurulmuştur.

Yaptığı tüm projelerde, şehir planlama, mimari, iç mimari, peyzaj, aydınlatma, statik ve ilgili diğer tüm mühendislik bilimlerini bir bütün olarak değerlendiren Arfa Mimarlık; çalışmaları, farklı disiplinler arasındaki tasarım koordinasyonu, katı bütçe ve iş programı kontrolü, verimli proje yönetimi ile en iyi mimari kalitenin sağlanması esaslarını kendisine ilke edinmiştir. Tasarımını üstlendiği projelerde mekânsal planlama hizmetinin yanı sıra işverenlerine bakım ve işletme maliyetlerini düşürecek şekilde sürdürülebilir mimari konusunda da danışmanlık vermektedir.

Yılların kattığı deneyim ve tecrübe ile birlilkte kendi alanında her zaman bir adım önde gösterilen Arfa Mimarlık imza attığı projelerler ile referanslarına gün geçtikçe bir yenisini daha eklemekle birlikte yaptığı tasarım, yapacağı bir sonraki yenilikçi girişimin adeta habercisi olmuştur. Yıllardır büyük bir özveri ile oluşturduğu müşteri portföyü ile sürekli iletişim halinde olup onların isteklerini, olması gereken mimari normlara ulaştırmayı hedeflemiş ve planlamalarını bu özveri ile zamanında ve eksiksiz bir şekilde teslim etmiştir.

Arfa Mimarlık, Salt mimari öğeler, geçici trendler ve birbirini tekrar eden tasarım eğilimlerinden uzak, değerini kullanıcı memnuniyetinden alan bir mimari anlayış üzerine odaklanmaktadır.

Hizmetlerimiz

Tasarım

Hayatlarımızın birden oluşmadığını, aslında onu bizim ürettiğimizi hatırlıyor, yapılarımızın yarattığı deneyimleri hayal ediyor ve bu deneyimler doğrultusunda tasarımlar yapıyoruz.

Mimarlık

Tasarımcının yaşamı iyiliştirme rolü üzerine yoğunlaşıp yaşam düzenleme veya yaşadığımız dünyayı düzenleme rolünü hatırlıyor ve mimariyle farklı bir anlam kazandırıyorz.

İç Mimarlık

Çağdaş mimarlık ilkeleri doğrultusunda, yatırımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını harmanlayarak,iç mekan tasarımları yapıyoruz.

Kentsel Dönüşüm

Riskli altındaki alanlar ile riskli yapıların dönüşümünü sağlayarak, sağlık ve güvenli çevreler oluşturmak amacıyla mimari yapılarımızı yeniden yapılandırıyoruz.

İnşaat

İnşaat ve yapı sektörü tecrübesi ile konforlu yaşam alanları oluşturuyor, inşaat sektörüne farkı bir vizyon kazandırıyor ve buludunğumuz bölgelere her açıdan katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Konsültasyon

İnşaat, proje, tasarım ve uygulama alanlarındaki mesleki tecrübemiz doğrultusunda, inşaat öncesi ve sonrasında danışma ve destek hizmeti veriyor, süreci yakından takip ediyoruz.

Ekibimiz

Faruk Özaraz

Kurucu Mimar

Ali Öztürk

Harita Mühendisi

Taner Uslu

Jeoloji Mühendisi

Emrah Azgan

İnşaat Mühendisi

Metin Soylu

İnşaat Mühendisi

Ergin Özaraz

İnşaat Mühendisi

Erdem Arda Kefeli

Elektrik Mühendisi

Yaşar Kefeli

Makina Mühendisi